Wszystkie pakiety

Kurs Terapii Marma

5 dni, od 2 780 zł /os.

Kurs na Marmaterapię  czyli leczenie poprzez ucisk punktów energetycznych połączony z warsztatami jogi, prowadzony przez:

Dr Joshi Kumar- Kieruje wydziałem Shalya-Tantra w Ayurvedic College Gurukul Kangari w Haridwar, Studia z zakresu ajurwedy (Ayurvedacharya), M.D.Ay.(Shalya), I.M.S.(Banaras Hindu University). Pracował między innymi na prestiżowym wydziale Shalya-Shalakya, przy Institute of Medical Science, Banaras Hindu University w Varanasi. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie dydaktyczne z wykorzystaniem Marma Therapy. Jest również fundatorem Janchetana, instytucji promującej zdrowie środowiskowe oraz Mrityunjay Mission, fundacji ukierunkowanej na badania medycyny wedyjskiej.

 Chandra Mohan Bhandari- Jego Ekscelencja Chandra Mohan Bhandari jest Patronem Instytutu Jogi w Ajurwedy w Sulisławiu. W 2016 roku został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Jogi na rok 2016 przez rządową Radę Stosunków Kulturalnych Indii (ICCR). Były ambasador Indii w Polsce i na Litwie. Wierzy w jedność wszystkich grup kulturowych i religii, szukając w nich punktów wspólnych, a nie różnic. Założyciel charytatywnej szkoły dla potrzebujących dzieci w jego rodzinnej wsi Ranikhet. Jest także autorem wielu naukowych publikacji i inspirującym mówcą. Posiada tytuł magistra w dziedzinie fizyki, a także ukończył studia z zakresu Leśnictwa i Studiów Strategicznych.

Terapia marma to natychmiastowa, trwała, naturalna i nieinwazyjna metoda leczenia.

Punkty marma to miejsca skupienia energii witalnej na ciele człowieka, miejsca, gdzie łączą się mięśnie, naczynia krwionośne, więzadła, kości i stawy, choć nie wszystkie te tkanki muszą być obecne w każdym z punktów. Są traktowane jako istotne węzły i skrzyżowania szlaków energetycznych w ciele.

Punkty marma wyznaczają miejsca połączenia ciała z umysłem,  ich uciskanie powoduje wysyłanie sygnału do mózgu, dzięki czemu rozpoczyna się proces leczenia różnego rodzaju schorzeń.

Marma terapia jest pomocna w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń, pomaga uwolnić się od uzależnień (papierosy, alkohol, narkotyki), doskonale sprawdza się również przy silnym osłabieniu organizmu,  usuwa blokady umysłowe, w tym również te o charakterze nieuświadomionym (np. nałogi). Leczenie tą metodą posiada zatem istotny aspekt psychologiczny.

Terapia marma wspomaga nasz układ immunologiczny i może być stosowana do zwiększenia jego możliwości. Stymulacja punktów marma może być także stosowana do redukowania stresu i wspomagania medytacji.

 

Program

1.       Historia Marmterapii.

2.       Charakterystyka wybranych punktów Marma

3.       Nauka uciskania punktów

4.       Sposoby leczenia (terapii)

5.       Praktyka Asan

6.       Pranayama i techniki medytacji

7.       Ćwiczenia uelastyczniające oraz pomagające otworzyć się i zrozumieć rzeczywistość ciała

 

Zjazd  26-30  Czerwca 2017 r.

Cena w hotelu (***)

2 780 zł pokój 2 –osobowy

3530 zł pokój 1 –osobowy

2230 zł bez noclegu

 

5% rabatu od wyżej wymienionych cen dla naszych stałych Gości – uczestników konferencji Jogi i Ajurwedy oraz warsztatów z nauczycielem jogi Ch.M. Bhandarim.