Wszystkie pakiety

V Festiwal Chopin-Elsner

1 dni, od 79 zł /osoba

V Festiwal Chopin-Elsner

06.12.2019 r. godz. 19:00

Pałac w Sulisławiu upamiętnia postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem. Rok 2019 jest wyjątkowy, ponieważ to włąśnie teraz przypada 250. rocznica urodzin Józefa Elsnera. Dlatego w ślad za sukcesem ubiegłorocznych edycji, w Sulisławiu ponownie zabrzmi muzyka fortepianowa. Tym razem odegrane zostaną wybrane utwory Józefa Elsnera.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu utytułowanego pianisty Chrisa Rafaela Wnuka.

Program koncertu:
1. Rondo a la mazurek C- dur
2. Andante maestoso 1815
3. "Scena snu" muzyka baletowa
4. Krakowiak z baletu Wesele w Ojcowie
5. Marsz z oratorium Passo Domini Nostri Jesu Christi
6. Muzyka baletowa z melodramatu Nurzahad
7. Polonez C - dur

Chris Rafael Wnuk

Kompozytor i pianista, autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej, granej w ponad 60 krajach. Pracuje również jako producent muzyczny. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Studiował improwizację u Szabolcsa Esztenyi oraz fortepian w klasie wybitnej pedagog Anny Żurawlew, uczennicy prof. Jerzego Żurawlewa twórcy i pomysłodawcy Konkursu Chopinowskiego, oraz spadkobiercy w prostej lini tradycji chopinowskiej, dzięki studiom u Aleksandra Michałowskiego, który kształcił się u Karola Mikulego, ucznia i pierwszego wydawcy Fryderyka Chopina.

Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u tak wybitnych profesorów jak: Marcel Erigina (fortepian), Kazimierz Szymonik (dyrygentura) oraz Marian Sawa (organy, improwizacja i kompozycja).
W latach 1988-1991 brał udział w międzynarodowych pianistycznych kursach mistrzowskich u takich profesorów jak: Ryszard Bakst, Wiktor Mierżanow, Tatiana Szebanowa i Barbara Hesse-Bukowska.
Już w wieku 17 lat miał okazję wykonać kompozycję na fortepian solo zatytułowaną „Poemat” podczas Światowych Dni Muzyki Współczesnej. Od tego czasu koncertuje w kraju i za granicą.
Obecnie komponuje muzykę symfoniczną, kameralną i elektroniczną. Został sklasyfikowany na 4 miejscu na świecie w kategorii muzyka klasyczna w rankingu ReverbNation, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych na świecie. W 2013 r. autorska płyta "A touch of light" dystrybuowana w ponad 50 krajach, znalazła się w Indiach w 20-ce najlepszych płyt zagranicznych.
 

 

Dla uczestników koncertu przygotowaliśmy specjalną ofertę na nocleg w Hotelu Sulisław*** w cenie 250 zł/pokój 2-osobowy ze śniadaniem.