Wszystkie pakiety

IV Festiwal Chopin-Elsner w Sulisławiu!

2 dni, od 180 zł /os.

Pałac w Sulisławiu upamiętnia postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem. Dlatego w ślad za sukcesem ubiegłorocznych edycji, w Sulisławiu ponownie zabrzmi muzyka tych dwóch mistrzów w ramach IV Festiwalu Chopin-Elsner.

Pakiet obejmuje:

 • 1 nocleg ze śniadaniem w wybranym standardzie pokoju
 • Bilet na Koncert Elsner – Chopin w dniu 10.11.2018, g. 17:00, Sala Kongresowa
 • Wstęp do strefy Wellness (sauny, basen z przeciwprądem, siłowni)

Program koncertu:

Michał Kryworuczko fortepian

E L S N E R

 • Sonata nr 2 D-dur
 • 3 Polonezy 
 • Mazurka a la Rondo
 • Marsz z wariacjami z opery "Przerwana ofiara"
 • Uwertury z oper:
 • „Siedem razy jeden”
 • „Der verkleidete Sultan”
 • „Pospolite ruszenie”

 Paweł Zawadzki fortepian

C H O P I N

 • Scherzo b-moll op. 31
 • Nokturn H-dur op. 32 nr 1
 • II Sonata b-moll op. 35
 • Grave. Doppio movimento
 • Scherzo
 • Marche Funebre
 • Finale

Po koncercie zapraszamy na wyśmienitą kolację składającą się z pięciu dań, inspirowaną muzyką tych wybitnych artystów. Kolacja płatna dodatkowo – 145 PLN za osobę, (cena nie obejmuje napoi).

Michał Kryworuczko pianista

urodził się w Mariupolu na Ukrainie, jednak od najmłodszych lat mieszka w Polsce. Był kształcony przez wybitnych pedagogów - Marię Serafin w Bytomiu do roku 2002 oraz Zbigniewa Raubo w ZPSM w Katowicach (2002-2008). Pobierał także nauki od światowej klasy specjalistów takich jak: Andrzej Jasiński, Joaquin Soriano, Tamas Ungar, Dina Joffe, Karl-Heinz Kammerling oraz Konstantin Szczerbakow. W 2008 r. został finalistą Konkursu Eurowizji  Młodych Muzyków w Warszawie, a następnie w 2009 r. jako jedyny zakwalifikowany polski uczestnik wystąpił na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie. Ponadto jest laureatem II nagrody Śląskiego Konkursu Pianistycznego w Zabrzu oraz wielu ogólnopolskich konkursów, takich jak Konkurs Chopinowski w Szafarni (I nagroda) oraz Konkurs Narodowego Instytutu im. F. Chopina w Warszawie (VI nagroda). Od 2009 r. laureat konkursach organizowanych przez firmę fortepianów „Fazioli” w Londynie, oraz dyplomant Brant Piano Competition w Birmingham. Trzykrotny stypendysta prezydenta Bytomia, solista licznych koncertów symfonicznych. Koncertował m.in. z Filharmonikami Śląskimi, Polską Orkiestrą Radiową, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną w Warszawie, Orkiestrą Opery Śląskiej pod batutą Tadeusza Strugały. Wielokrotnie dawał solowe recitale w ramach festiwali w wielu miastach Polski i za granicą. Od 2009 roku kształcił się pod kierunkiem prof. Rustema Hayroudinoff’a-(ucznia legendarnego Lwa Naumowa) w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie w 2014 zdobył tytuły Bachelor of Music z wyróżnieniem oraz Master of Arts, otrzymując Lloyd Hartley Piano Prize 2014 r. za najlepszy recital dyplomowy, a także najwyższy stopień przyznawany przez Królewską Akademię Muzyczną w dziedzinie wykonawstwa - Dip RAM.

 W sezonie 2015/16 pianista grał w Weimarze i Bayreuth oraz odbył serię recitali w Kairze. W  2016 r. debiutował z London Gala Orchestra pod dyrekcją Stephena Ellery’ego w St. Martin in the Fields, także w Steinway Hall, Wigmore Hall, Barber Institute of Fine Arts (Birmingham). Od kwietnia 2018 r. bierze udział w produkcji teatralnej M. Znanieckiego „Czekając na Chopina”.

Paweł Zawadzki  pianista i pedagog

profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W roku 1999 z wyróżnieniem ukończył studia pianistyczne u prof. G.Kurzyńskiego we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Doktorat w roku 2004, habilitacja w 2012. Dwukrotny zwycięzca I i II Konkursu Pianistycznego im. Ferenca Liszta (Wrocław 1991 i 1993). Laureat XXVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku '94. W 1995 roku, w wyniku eliminacji do Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, znalazł się w gronie ścisłej 5-osobowej ekipy polskiej. W 1996 roku zdobył IV nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Eduarda Flips'a w Rotterdamie. Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występował na estradach sal filharmonii wykonując koncerty fortepianowe pod batutą wybitnych dyrygentów takich jak: Tadeusz Strugała, Jacek Kaspszyk, Marek Pijarowski, Eugene Tzigane, Giancarlo de Lorenzo, Kai Baumann, Lee Hong-Jin, Massimiliano Caldi,  Mieczysław Gawroński, Wojciech Rodek, Jan Miłosz Zarzycki. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Turcji, Finlandii, Danii, Szkocji, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Białorusi, Korei Południowej i Australii. Paweł Zawadzki otrzymał prestiżowe stypendium dla (najlepszego wówczas) polskiego pianisty młodego pokolenia przyznawane przez Japońską Fundację J.E.S.C. Stypendium to przyznawane jest tylko jednej osobie w Polsce. Pianista dokonał kilkudziesięciu nagrań dla PRadia i Telewizji, wydał  płyty z utworami Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta nagrane dla firmy Selene. Juror konkursów pianistycznych, prowadzi seminaria metodyczne dla nauczycieli, a także - jako konsultant Centrum Edukacji Artystycznej - warsztaty pianistyczne dla uczniów szkół muzycznych. Wykładowcą  Ogólnopolskich Warsztatów Pianistycznych w Krynicy-Zdrój oraz Metodycznych Warsztatów Od rzemiosła do mistrzostwa w Łańcucie. Jego wychowankowie zdobyli ogółem kilkadziesiąt nagród (w tym wiele spektakularnych) na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych i są stypendystami Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Wrocławia, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Artysta zainicjował powstanie Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu, pełniąc w nim obecnie funkcję prezesa. Działalność artystyczną i pedagogiczną.

Jacek Woleński

Konferansjer, dziennikarz muzyczny, popularyzator muzyki, stały współpracownik Filharmonii Zabrzańskiej, Częstochowskiej, Kaliskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. 

  Opatrywał słowem koncerty większości polskich orkiestr, w tym Filharmonii Narodowej, WOSPR, NOSPR, Sinfonii Varsovii, Orkiestry Radiowej „Amadeus”, Polskiej Orkiestry Radiowej, oraz wielu zagranicznych, jak Chicago Chamber Orchestra, Josef Lanner Orchester, Vienna Jazz Orchester, Juilliard Quintett, Wiener Kammerorchester. Założyciel Śląskiej Operetki Kameralnej. Wykonawca partii Froscha w Zemście nietoperza, Feriego w Księżniczce czardasza, barona Zety w Wesołej wdówce, Ministra w Wiedeńskiej krwi. 

Laureat Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w roku 2010 za wybitne osiągnięcia artystyczne. W roku 2012 uhonorowany przez ministra kultury medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w roku 2015 Nagrodą Prezydenta Bytomia „Muza”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z I Festiwalu Chopin-Elsner Sulisław 2015: